OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 SIERPNIA 2021 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji zwane Matki Boskiej Zielnej. Poświęcenie ziół, kwiatów i owoców po każdej Mszy Świętej.

1. Dzisiaj przypada 101 rocznica ” Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej polecajmy Panu Bogu naszą Ojczyznę i tych, którzy oddali życie w obronie Polski.

1. W czwartek, 19 sierpnia, Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na remont organów.

5.  Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Elżbietę Mączyńska. Polecajmy Ją i bliskich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Naszym Drogim parafianom, Dobrodziejom i Gościom życzymy miłej niedzieli. Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na cały nowy tydzień. Pozdrawiamy chorych, starszych i samotnych, zapewniając Ich o naszej modlitwie.