Wprowadzenie sztandaru Centrum Edukacji Mundurowej do Kościoła

16 września odbyło się uroczyste nadanie sztandaru Liceum Ogólnokształcącemu im. Władysława Raginisa tj. Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku. Szkoła odziedziczyła w ten sposób tradycję wojsk Korpusu Ochrony Pogranicza, który we wrześniu 1939 roku broniły ofiarnie polskich granic. Poświęcenia sztandaru dokonał ks. Rafał Przestrzelski CRL. Zdjęcia z uroczystości znajdują się pod linkiem: https://cem.elk.pl/cem-ma-swoj-sztandar/6268/

Natomiast 17 września, gdy wspominamy rocznicę ataku Związku Radzieckiego na Polskę odbyła się o godzinie 10.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny, podczas której uroczyście wprowadzono do kościoła sztandar Centrum Edukacji Mundurowej. Inicjatorką tej uroczystości była Pani Dyrektor ppor. mgr Agnieszka Pasko. Kościół wypełniony był kadetami szkoły, którzy służyli przy ołtarzu jak i w kompanii honorowej. Mszy Świętej przewodniczył ks. Rafał Przestrzelski CRL – duszpasterz CEM. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.