OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021r

1. Dziś II Niedziela Adwentu, XX Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie, po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. W sobotę, 4 grudnia papież Franciszek nominował na Arcybiskupa Katowic Ks. Bpa Adriana Galbasa SAC. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

1. Roraty w naszym kościele, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy całe rodziny. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.

1. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

1. Za tydzień w niedzielę, 12 grudnia rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii. Potrwają do wtorku włącznie. W niedzielę nauki na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i wtorek o godz. 6.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Rekolekcje poprowadzi ks. Jarosław Klimczyk CRL z Gietrzwałdu. Planujmy czas dla siebie i dla rodziny, abyśmy mogli uczestniczyć w rekolekcjach.

1. Jak co roku włączamy się w ogólnopolską akcję „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece wigilijne w cenie 15 zł do nabycia w przedsionku kościoła. W przedsionku kościoła i w kancelarii można również nabyć kalendarz parafialny na rok 2022, jako cegiełkę na cele remontowe naszej świątyni. Cena kalendarza 22 zł i świąteczny numer Martyri.

1. Za tydzień wolontariusze szkolnego Koła Caritas ze Szkoły podstawowej nr 4, będą sprzedawali własnoręcznie wykonane pierniki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc dla chorego z powodu udaru 12 letniego Sebastiana, który jest naszym parafianinem i uczniem szkoły.

1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne. Za tydzień II niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na remont organów.

1. Z naszej rodziny parafialnej pan Bóg powołał do wieczności + Iwonę Jankowską, + Mariana Dąbrow, + Danutę Chomko i + Marię Miciura. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dobre przeżycie Adwentu. Pozdrawiamy chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o naszej modlitwie.