OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA   22 września 2024

1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Tomasza Szatanika CRL, który zgodnie z dekretem Wizytatora Prowincji Polskiej i Rady Wizytatora Kanoników Regularnych Laterańskich został skierowany do posługi w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w int. ks. Tomasza.

1. W tym tygodniu w liturgii : W poniedziałek wspomnienie św. Ojca Pio, w piątek wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, w sobotę wspomnienie św. Wacława.

1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek 26 września o godz. 19.00 w sali parafialnej.

1. Za tydzień w niedzielę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Rafał Przestrzelski CRL . Msza św. w intencji solenizanta o godz.11.30.

1. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.

1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy Świętych na listopad i grudzień 2024 roku. Przyjmujemy również na wypominki miesięczne i Mszę Świętą składkową. Kartki                    na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami.

1. Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej zaprasza nauczycieli, pedagogów, katechetów na Diecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej, która odbędzie się 28 września 2024 r. Szczegóły na plakacie  w przedsionku.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękujemy także za ofiary indywidualne na potrzeby naszej parafii.

1. Południowa Polska zmaga się z dramatycznymi skutkami okrutnego żywiołu. Jako parafia włączamy się w akcję pomocy. W chwili obecnej najpotrzebniejsze są: butelkowana woda pitna, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, środki czystości i higieny osobistej, środki dezynfekujące, koce, śpiwory, baterie. Dary można składać do kosza przy ołtarzu Krzyża Świętego.

1. W następną niedzielę, 29 września, po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz powodzian. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Leopolda Rutkowskiego,  + Mariannę Siewierską, + Leszka Rydzewskiego. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy, zdrowia,  Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej. Pozdrawiamy chorych, starszych i samotnych, zapewniając ich o naszej modlitwie.  Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.