Koncert Bożonarodzeniowy „GLORIA” 27 grudnia 2020 r., godz.19.00.

Boże Narodzenie to oczekiwany czas muzykowania. Rozbrzmiewają kolędy, pastorałki, piosenki. A koncerty świąteczne w Ełku to już tradycja. W tym roku również zapraszamy Państwa, by wsłuchując się w dźwięki muzyki, rozważać tajemnicę narodzenia Zbawiciela. Tym razem zagości u nas Zespół Instrumentów Dawnych pod kierownictwem Pawła Polaka. Usłyszymy utwory skomponowane przez wybitnych mistrzów baroku specjalnie na czas Świąt. Będą to arie i duety z oratorium „Mesjasz” G.F. Händla, kantaty  z „Magnificatu” J.S. Bacha oraz „Glorii” A. Vivaldiego. Partie solowe wykonają: Małgorzata Trojanowska – sopran oraz Wiktoria Zawistowska – Tyliba – mezzosopran. Wyjątkowym akcentem będą bożonarodzeniowe koncerty skrzypcowe A. Corellego, F.O. Manfrediniego oraz słynna „Zima” Vivaldiego. W świąteczny nastrój wprowadzą nas także utwory solowe na instrumenty perkusyjne – marimbę i wibrafon w wykonaniu Rafała Tyliby. By tradycji stała się zadość, nie zabraknie i kolęd – z Polski i świata. Serdecznie zapraszamy – do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, 27grudnia 2020 roku o godz. 19 oraz na transmisję koncertu na portalu Dzień Dobry Ełk.