OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 grudnia 2020 r.

W imieniu własnym oraz wszystkich Współbraci Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich pracujących przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, składam Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Nowonarodzony Jezus  obdarzy Was swoimi darami: miłością, pokojem i nadzieją.

Życzeniami i darem modlitwy otaczamy Papieża Franciszka, naszych Biskupów Jerzego i Adriana, Kapłanów i Siostry Zakonne. Prosimy Boga o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców Ełku i naszej Parafii.

O przyjęcie życzeń prosimy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów Parafii i Domu Zakonnego. Modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, chorych, samotnych, starszych, przebywających w szpitalach i wszystkich, którzy te święta spędzają daleko od rodzinnego domu.

W dniu dorocznej uroczystości składam serdeczne podziękowania naszym Siostrom Benedyktynkom za ich posługę w Parafii. Dziękuję Panu Organiście Tomaszowi, Chórowi Parafialnemu, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, Lektorom, Ministrantom, Scholi,  Asyście Procesyjnej, Grupom modlitewnym i formacyjnym.

Dziękuję rodzicom, młodzieży i dzieciom. Dziękuję naszym sympatykom z Ełku i z okolic Ełku. Dziękuję dobrodziejom naszej Parafii, z naszego miasta i innych miast naszej Ojczyzny. Dziękuję za stałe wsparcie modlitewne i za pomoc finansową. Dziękuję za prace wykonywane przy kościele i domu zakonnym: dziękuję zakładom pracy i osobom indywidualnym.

Pozdrowienia przekazuję wiernym innych wyznań i wszystkim ludziom dobrej woli. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia nadesłane na adres parafii.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały Adwent przychodzili na roraty, szczególnie dziękujemy dzieciom.
  2. Dziękujemy Ks. Rafałowi Przestrzelskiemu CRL za prowadzenie Mszy Świętej Roratniej przez cały Adwent.
  3. Serdecznie dziękujemy Ks. Łukaszowi Bugale CRL i wszystkim, którzy zbudowali szopkę i udekorowali kościół.
  4. Jutro: czwartek, 26 grudnia, drugi dzień świąt – Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.  Msze Święte jutro jak w każdą niedzielę. Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. W niedzielę, 27 grudnia, zapraszamy na koncert świąteczny, który odbędzie się w naszym kościele o godz.19.00. Wykonawcami koncertu będą Małgorzata Trojanowska- sopran, Wiktoria Zawistowska – mezzosopran i Zespół Instrumentów Dawnych. W związku z reżimem sanitarnym, ilość miejsc jest ograniczona. Koncert będzie transmitowany na żywo na stronie Dzień Dobry Ełk na Facebooku.
  6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na remont organów w naszym kościele.