Czcijmy Serce Pana Jezusa – Przygotowanie do odpustu

Czerwiec to miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Główna zasługa w rozpowszechnieniu nabożeństwa do Serca Jezusowego przypada skromnej zakonnicy, wizytce, św. Małgorzacie Marii Alacoque (1647-1690).

 

10 czerwca 1675 roku, nastąpiło ostatnie wielkie objawienie. Kiedy Małgorzata klęczała przed tabernakulum w czasie nawiedzenia Najświętszego Sakramentu, ukazał się jej Chrystus, odsłonił swoje Serce i powiedział: „Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że nie szczędziło niczego aż do zupełnego wyniszczenia się dla okazania im miłości, a w zamian za to doznaje od większości ludzi tylko gorzkiej niewdzięczności, wzgardy, nieuszanowania, lekceważenia, oziębłości i świętokradztw, jakie oddają mu w tym Sakramencie Miłości. Lecz najbardziej boli Mnie to, że w podobny sposób obchodzą się ze Mną serca służbie mojej szczególnie poświęcone. Dlatego żądam, aby pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała był odtąd poświęcony jako osobne święto ku czci mojego Serca i na wynagrodzenie Mi przez Komunię i inne praktyki pobożne zniewag, jakich doznaję. W zamian za to obiecuję ci, że Serce moje wyleje hojne łaski na tych wszystkich, którzy w ten sposób oddadzą Mu cześć lub przyczynią się do jej rozszerzenia”.

 

Kościół widzi w nabożeństwie do Serca Jezusowego znak miłości Boga ku ludziom. Chce także rozbudzić w sercach ludzkich wzajemną miłość ku Bogu poprzez to nabożeństwo, które w naszym kościele odprawiane jest przez cały czerwiec, codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo, zwłaszcza że nasza parafia jest pod wezwaniem Serca Jezusowego. Na modlitwie nie powinno zabraknąć Ruchu Rodzin Serca Jezusowego.

 

Zapraszamy również do duchowego przygotowania do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od wtorku 16 czerwca do czwartku 18 czerwca podczas Mszy Świętych o godzinie 12.00 i 18.00 kazania o Najświętszym Sercu Jezusowym będzie głosił ks. Rafał Sorkowicz TChr z Częstochowy. W piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze Święte o 6.30, 12.00 i 18.00. Suma odpustowa wraz z procesją o godzinie 18.00.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221