OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 CZERWCA 2020 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy Świętej Bożego Ciała. Podziękowanie kierujemy do Sióstr, Szafarzy, Służby liturgicznej ołtarza, Pana organisty, Chóru parafialnego. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki.

 1. Przez całą Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe połączone będzie
  z procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy Służbę liturgiczną i Asystę procesyjną. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo wianków.

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na nabożeństwo szczególnie, że nasza Parafia jest pod wezwaniem Serca Jezusowego. Zapraszamy Ruch Rodzin Serca Jezusowego.

 

 1. Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Zapraszamy Parafian, Przyjaciół i Gości do przeżycia Triduum Serca Jezusowego. Msze Święte z homiliami przygotowującymi do uroczystości odpustowej zostaną odprawione we wtorek, środę i w czwartek o godz.12.00 i 18.00. Triduum poprowadzi i uroczystościom będzie przewodniczył ks. Rafał Sorkowicz TChr.

 

 1. W środę na Mszy Świętej o godz.18.00 przyjęcie nowych lektorów.

 

 1. Spotkanie Rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w środę o godz.19.00 w kościele.

 

 1. W piątek, 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – doroczny odpust w naszej Parafii. Msze Święte o godz. 6.30, 12.00, główna Msza Święta o godz.18.00 Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu, za który można uzyskać odpust zupełny. Na uroczystą sumę zapraszamy wszystkich naszych Parafian, Gości oraz Przyjaciół parafii i Domu Zakonnego. Zapraszamy Siostry, Szafarzy, Służbę liturgiczną ołtarza, Chór parafialny. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu.

 

 1. W najbliższą sobotę i niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Na Mszy Świętej w sobotę o godz.12.00 i w niedzielę o godz.11.30 w kościele będą mogły przebywać tylko dzieci przystępujące do I Komunii Świętej i ich rodziny.

 

 1. W następną niedzielę o godz.19.00 Sakrament Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie Parafii i za ofiary indywidualne na budowę dachu kościoła.

 

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Dobrodziejom i Gościom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Wszystkich zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221