OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 15 SIERPNIA 2020- WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY- MATKI BOŻEJ ZIELNEJ

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ta uroczystość jest najstarszym świętem Maryjnym w Polsce. W naszej polskiej tradycji to święto nosiło tytuł Matki Boskiej Zielnej. Dzisiaj każdy wierzący jest zobowiązany do uczestniczenia we Mszy Świętej.Porządek Mszy Świętych w naszym Kościele 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00.Poświęcenie ziół, kwiatów i owoców po każdej Mszy Świętej.

 

  1. Dzisiaj przypada 100 rocznica ” Cudu nad Wisłą”, czyli zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej 15 sierpnia 1920 roku. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej będziemy polecać Panu Bogu nasza Ojczyznę i tych, którzy oddali życie w obronie Polski. Msza Święta w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie dziś o godz.10.00.

 

  1. Także dziś przeżywamy Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r.

 

  1. Również dziś, na godz.19.00 zapraszamy do naszej świątyni na koncert ku czci Najświętszej Maryi Panny. Wykonawcami koncertu będą : Małgorzata Trojanowska – sopran, Rafał Sulima – organy. Na początku lipca, w naszym kościele wymienieni artyści nagrali materiał na płytę CD. Utwory z tej płyty i inne zostaną wykonane podczas koncertu. Koncert uświetni i  poprowadzi znany polski śpiewak operowy, redaktor radiowy Kazimierz Kowalski. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyty „GŁOS DUSZY”. Koncert będzie transmitowany na żywo w Radiu Białystok.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na budowę dachu naszego kościoła.

 

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom dziękujemy za wspólnie przeżytą Msze Świętą. Wszystkim Życzymy miłego dnia świątecznego, Bożego błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221