OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 kwietnia 2020 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Dziś Niedziela Palmowa, błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.
 2. W czasie Mszy Świętych i w pozostałym czasie w kościele może przebywać tylko 5 osób. Prosimy o pozostawanie w domach w trosce o zdrowie, życie własne i innych. Prosimy o modlitwę o ustanie epidemii. Każdego dnia zachęcamy do Komunii Duchowej ofiarowanej za zbawienie własne i zbawienie naszych braci i sióstr.
 3. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele: w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 6.30, 12.00, 15.00 i 18.00.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 15.00 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza Święta w int. ustania epidemii koronawirusa.
 5. W zakrystii zapisujemy jeszcze chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą. Chorych odwiedzimy jutro od godz. 8.00.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywali Święte Triduum Paschalne. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 15.00 do 18.00.
  • Wielki Czwartek dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za Kapłanów i czytania Pisma Świętego, a zwłaszcza opisu ustanowienia Eucharystii – proszę, by czynili to Ojcowie rodzin.
  • Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej – o godz. 18.00. z adoracją Krzyża. Droga Krzyżowa przeżywana może być w domach poprzez transmisje medialne. W domach zachęcamy również do Adoracji Krzyża, przy zapalonych świecach oraz do czytania Pisma Świętego, a zwłaszcza opisu Męki Pańskiej – proszę, by czynili to Ojcowie rodzin.
  • Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej – o godz. 18.00. Nie będzie wspólnotowego poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Obrzęd znajduje się na stronie internetowej Episkopatu i stronie internetowej Diecezji Ełckiej. Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim w ciągu dnia do godz. 7.00 do 18.00.
  • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, porządek Mszy Świętych 6.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 16.00, 17.00 i 18.00.
 7. I jeszcze jedno bardzo ważne, choć niezwykle trudne ogłoszenie: w obrzędach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty wezmą udział tylko kapłani i przedstawiciele Służby Liturgicznej Ołtarza.
 8. W przedsionku kościoła można nabyć baranki wielkanocne na stół świąteczny. Minimalna ofiara to 6 zł.
 9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidualne na budowę dachu naszego kościoła.
 10. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Konstantego Tymoniuka i + Michała Achramowicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli i przeżywania z wiarą Najświętszych Tajemnic naszego zbawienia.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221