OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 LUTEGO 2021

 1. W naszej Parafii przeżywamy wizytację kanoniczną. Serdecznie witamy w naszej Rodzinie Parafialnej Księdza  Biskupa Adriana Galbasa SAC, modlimy się za Niego i prosimy o błogosławieństwo i modlitwę w naszej intencji.
 2. Jutro, 22 lutego Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Możemy uzyskać odpust zupełny, jeżeli nawiedzimy Katedrę Świętego Wojciecha w Ełku i pobożnie odmówimy tam modlitwy Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej Parafii w czasie Wielkiego Postu:

– dla kandydatów  bierzmowania i dla młodzieży  w czwartek o godz. 18.45,

– dla dzieci w piątek o godz. 16.30,

– dla dorosłych w piątek o 17.30.

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale.
 2. Za tydzień Niedziela Ad Gentes. Naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Misje i Misjonarzy.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 Wieczór Uwielbienia. Będziemy chcieli uwielbiać Boga za Jego Miłosierdzie i przepraszać za nasze grzechy.
 4. Z okazji ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Św. Józefa zachęcamy rodziny naszej parafii do modlitwy w intencji małżeństw i rodzin. Z tej okazji organizujemy konkurs. Polega on na rodzinnym napisaniu modlitwy do Św. Józefa w intencji rodzin i małżeństw lub namalowaniu bądź narysowaniu wizerunku Św. Józefa. Prace literackie i prace plastyczne oceniane będą oddzielnie. Tekst, który zwycięży i wizerunek Św. Józefa posłużą jako wzór obrazka z modlitwą, który stanie się pamiątką naszej Parafii w roku Św. Józefa. Szczegóły konkursu ukażą się w najbliższym tygodniu na stronie internetowej Parafii.
 5. W dniach: 19, 20 i 21 marca odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy przygotowują się do Sakramentu Małżeństwa. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę uczestników w Kancelarii Parafialnej.
 6. W zakrystii, u Siostry Savii, można nabyć nową książkę ks. Łukasza Bugały CRL „Cień Krzyża – rozważania Drogi Krzyżowej”.
 7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na remont organów. Za tydzień taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 8. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności + Andrzeja Machudera. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom  życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki  Matki Najświętszej.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221