OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 13 września 2020

1. Dziś w Gietrzwałdzie odbywają się uroczystości z okazji 143 rocznicy objawień Matki Bożej. Objawienia w Gietrzwałdzie to jedyne objawienia Maryi w Polsce, zatwierdzone przez Kościół. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami z naszej Parafii.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:

w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

we wtorek, Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

w piątek, Święto Świętego Stanisława Kostki, Patrona Polski i Patrona Młodzieży. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 przyjęcie nowych lektorów.

1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.

1. W czwartek, 17 września przeżywać będziemy 81- tą rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. To szczególny dzień pamięci i modlitwy za naszą Ojczyznę.

1. Spotkanie Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, w czwartek o 18.45 w kaplicy nad salkami.

1. Zapraszamy osoby obdarzone dobrym słuchem i dobrym głosem do Chóru Parafialnego. Próby chóru we wtorki o godz. 18.30.

1. Spotkanie grup parafialnych w sobotę w salach parafialnych:

Lektorzy o godz. 9.00

Ministranci o godz. 10.00.

Schola Dziecięca w niedzielę o godz. 10.30

1. Zapraszamy chłopców z klas 2, 3 i 4 szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do ministrantów w sobotę o 10.00 w sali parafialnej.
  2. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy wypominki miesięczne i Mszę Świętą składkową za zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami (na kartkach należy wpisać dzień tygodnia).

1. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej Parafii będzie w dniach od 25 do 27 września 2020 r. Zapisy w Kancelarii Parafialnej.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na budowę dachu naszego kościoła.

1. Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg powołał do wieczności + Zofię Kupińską, + Jana Pniewskiego, + Ryszarda Tarantowicza i + Elżbietę Augustynowicz. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.