OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11 października 2020

 1. Dziś XX Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem ” TOTUS TUUS”. Po Mszy Świętej zbiórka na Fundację ” Dzieło Nowego Tysiąclecia” .

 

 1. Przeżywamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec odmawiamy codziennie o 17.30. We wtorki i czwartki różaniec prowadzą dzieci. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w domach.

 

 1. W środę, 14 października Dzień Edukacji Narodowej- Dzień Nauczyciela. Msza Święta w intencji wszystkich Nauczycieli i Katechetów o godz.18.00.

 

 1. 15 października jest Dniem Dziecka Utraconego. Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, w czwartek o godz.18.00.

 

 1. W piątek, 16 października 42 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 

 1. W sobotę,17 października będziemy przeżywać 10 rocznicę Kanonizacji Świętego Stanisława Kazimierczyka CRL. Msza Święta dziękczynna za dar Kanonizacji będzie sprawowana w niedzielę 18 października o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Kanonizacji.

 

 1. W niedzielę 18 października imieniny obchodzi Ks. Łukasz Bugała. Msza Święta w intencji księdza solenizanta o godz. 8.30. Także w niedzielę o godz.18.00, przez wstawiennictwo Świętego Łukasza modlić się będziemy w int. wszystkich Pracowników Służby Zdrowia. Będziemy prosili Boga o siły i błogosławieństwo dla wszystkich, którzy leczą chorych i dla wszystkich, którzy opiekują się chorymi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W następna niedziele przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

 1. W niedzielę 18 października na godz.19.00, zapraszamy serdecznie na koncert ku czci Świętego Jana Pawła II, w wykonaniu Chóru Kontrapunkt, Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej w Ełku, Tomasza Sulimy pod dyrekcja Rafała Sulimy.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy wypominki miesięczne i Mszę Świętą składkową za zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami .

 

 1. W przedsionkach kościoła można nabyć kalendarz parafialny na rok 2021, jako cegiełkę na cele remontowe naszej świątyni. Cena kalendarza 30 zł.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na budowę dachu naszego kościoła.

 

 1. Z naszej Rodziny Parafialnej Bóg odwołał do wieczności + Irenę Gawryło, + Kazimierza Zwirowicza, + Mieczysława Jaczyńskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy  miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221