OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 25 października 2020

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Panu Bogu za fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Modlimy się za tych, którzy napełniają ten kościół swoją modlitwą i wspierają materialnie prowadzone remonty.

 

 1. Nie będzie Wieczóru Uwielbienia z powodu pandemii.

 

 1. Przez cały październik w naszym kościele różaniec odmawiamy codziennie o 17.30. We wtorki i czwartki różaniec prowadzą dzieci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy wypominki miesięczne i Mszę Świętą składkową za zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami.

 

 1. W przyszła niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

 

 1. W poniedziałek – 2 listopada – liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na każdej Mszy Świętej będziemy się modlić za zmarłych poleconych w wypominkach i w Mszy Świętej składkowej. O godz. 10.00. Msza Święta na cmentarzu w naszej kaplicy zakonnej.

 

 1. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można uzyskać jeden raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.

 

 1. W przedsionku kościoła w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny będą przyjmowane wypominki jednorazowe. Te wypominki jednorazowe będą odczytane 1 i 2 listopada  o godz. 17.30.

 

 1. Wypominki miesięczne w naszym kościele rozpoczniemy od wtorku, 3 listopada o godz. 17.15. We wszystkie dni powszednie, przez cały listopad, będzie odprawiana Msza Święta za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych i Mszy Świętej składkowej.

 

 1. W przedsionkach kościoła można nabyć kalendarz parafialny na rok 2021, jako cegiełkę na cele remontowe naszej świątyni. Cena kalendarza 30 zł.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na budowę dachu naszego kościoła.
 2. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności + Janinę Moroz i + Michała Kisielewskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej. Tym Którzy będą wyjeżdżać na groby swoich najbliższych życzymy bezpiecznej podróży i szczęśliwych powrotów.    

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221