OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 15 LISTOPADA 2020

1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Światowy Dzień Ubogich. Dzisiaj pamiętamy o ubogich i modlimy się za wszystkich, którzy ubogim pomagają.

1. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki  Miłosierdzia

– w środę – wspomnienie Błogosławionej Karoliny Kózkówny,

– w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,

– w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

– w następna niedzielę – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.   Msza Święta w intencji Chóru Parafialnego i Pana Organisty o godz.10.00.

1. Wypominki w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17.15. Przez cały listopad codziennie, o różnych godzinach, jest odprawiana Msza Święta w za. zmarłych polecanych w wypominkach.

1. Za tydzień ostatnia niedziela Roku Kościelnego: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za dwa tygodnie pierwsza niedziela Adwentu.

1. W dniach 27, 28 i 29 listopada odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy przygotowują się do Sakramentu Małżeństwa. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę uczestników w Kancelarii Parafialnej.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na remont organów w naszym kościele.

1. 10 listopada 2020 roku w Drezdenku zmarł nasz Współbrat: śp. Ks. Jan Lange CRL. Przez pewien czas Ksiądz Lange pracował w naszej Parafii. Pogrzeb zmarłego Księdza Jana odbędzie się w najbliższy wtorek w Drezdenku.

1. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: + Józefa Stankiewicza, + Wacława Marchelskiego, + Józefę Krawczyk, + Józefa Piotrowskiego

+ Heronima Kobylińskiego i + Mariana Krajewskiego.  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.