OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   NIEDZIELA 23 MAJA 2021 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ZIELONE ŚWIĄTKI

1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W naszej Polskiej tradycji uroczystość tę nazywano Zielonymi Świątkami i trwała ona 2 dni. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek: Uroczystość Głównej Patronki Diecezji Ełckiej: Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  2. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Przypominamy: okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Najświętszej Trójcy.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. We wtorek 25 dzień miesiąca: o godzinie 18.00 Msza Święta w intencji wszystkich, którzy w tym roku podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  5. W środę 26 maja Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Msza Święta w intencji naszych Matek o godz. 18.00.
  6. W czwartek 27 maja – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to szczególny dzień modlitw za kapłanów. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii.
  7. W sobotę 29 maja o godz. 19.00 Młodzież z naszej Parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
  8. Za tydzień w niedzielę 30 maja – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz.19.00.
  9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę
    i za ofiary indywidualne na remont organów.
  10. Z naszej Rodziny Parafialnej odszedł do wieczności: + Rafał Sakiewicz. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Naszych Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej Matki Kościoła.