OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada 2020

                         

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzisiejsza uroczystość kieruje nasze myśli ku niebu; ku tej rzeczywistości, w której trwają wszyscy zbawieni w wiecznym szczęściu i wiecznym zjednoczeniu z Bogiem. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam o tym, że celem naszego życia jest zdobyć świętość i zjednoczyć się z Bogiem. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Z racji pandemii na cmentarzach nie będzie dzisiaj Mszy Świętych.

 

 1. W następną niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 8.30 Msza Święta w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Za tydzień w niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

 1. Dziś i jutro w przedsionku kościoła kleryk Paweł z naszego Zakonu, będzie przyjmował wypominki jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą odczytane 1 i 2 listopada  o godz. 17.30.

 

 1. W poniedziałek – 2 listopada – liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godzinie 6.30, 12.00 i 18.00 . Na każdej Mszy Świętej będziemy się modlić za zmarłych poleconych w wypominkach i w Mszy Świętej składkowej.

 

 1. Decyzją Stolicy Apostolskiej w bieżącym roku, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Odpust zupełny związany jest z pobożnym nawiedzeniem cmentarza i odmówieniem tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” za duszę cierpiącą w czyśćcu.

 

 1. Wypominki miesięczne w naszym kościele rozpoczniemy od wtorku, 3 listopada o godz. 17.15. Wypominki będą odczytywane we wszystkie dni listopada, oprócz niedziel. Codziennie, przez cały listopad, będzie odprawiana Msza Święta za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz.8.00. Nabożeństwo pierwszej soboty o godz.11.15.

 

 1. Od najbliższego wtorku będziemy przyjmować intencje Mszy Świętych na styczeń i luty 2021roku.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na budowę dachu naszego kościoła. Informujemy, że w piątek, 30 października została położona ostatnia dachówka na nowym dachu naszej świątyni: tym samym została zakończona budowa nowego dachu naszego kościoła. Od 22 października rozpoczął się generalny remont organów. Remont organów będzie trwał około 12 miesięcy.

 

 1. Za tydzień druga niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej świątyni.

 

 1. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności + Stanisława Laskowskiego i + Jana Banaszewskiego. Polecajmy ich i Wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Wszystkich Świętych.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221