OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 MARCA 2021

1          Dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej Rodzinie Parafialnej Rekolekcjonistę: Księdza  dr. Pawła Tarasewicza. Zawierzamy Księdza Pawła i nasze rekolekcje Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zakończenie rekolekcji w środę. Taca zbierana w środę będzie przeznaczona jako podziękowanie księdzu rekolekcjoniście. Dziś nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz.10.00, 12.00, 16.30 (dla dzieci) i 18.00.

2          Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.00

3          Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– dla młodzieży w czwartek o godz. 18.45,

– dla dzieci w piątek o godz. 16.30,

– dla dorosłych w piątek o 17.30.

Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej możemy uzyskać dopust zupełny.

4          W czwartek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko zagrożone aborcją. Uroczyste ślubowanie i złożenie deklaracji na Mszach Świętych o godz.12.00 i 18.00. Deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem.

5          Parafialny Zespół Caritas informuje, że 25 marca, w godz. od 14.00 do 16.00, będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowanie z MOPS-u.

6          Za  tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa z poświęceniem palm na każdej Mszy Świętej. Konkurs Palm po Mszy Świętej o godz.11.30. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz.19.00.

7          W zakrystii i w Kancelarii Parafialnej zapisujemy chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą na święta. Wszystkich chorych których odwiedzamy na pierwsze piątki miesiąca i tych chorych którzy zostaną zgłoszeni tylko na święta odwiedzimy w Wielki Poniedziałek, 29 marca od godz.8.00.

8          W przedsionku kościoła możemy nabyć baranki wielkanocne na stół świąteczny. Minimalna ofiara za jednego baranka to 6 zł.

9          Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidualne na remont organów. Taca w niedzielę Palmową będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

10      W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +  Halina Michalska, + Sabin Chociej i + Halina Haraburda. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i dobrego przeżycia rekolekcji.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221