OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 LISTOPADA 2020 DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za prześladowanych z powodu wiary w Chrystusa. Ofiara do puszek przeznaczona jest na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii:
    – w poniedziałek w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich Uroczystość Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
    – w środę 11 listopada, 102 rocznica odzyskania Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę. Teraz Ojczyzna szczególnie potrzebuje naszej modlitwy.

 

  1. Wypominki w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17.15. Przez cały listopad codziennie, o różnych godzinach, odprawiana jest Msza Święta w intencji zmarłych, których poleciliśmy polecanych w wypominkach.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na prace prowadzone w naszej Parafii. W środę,  4 listopada została ukończona budowa dachu naszego kościoła. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim ofiarodawcom za wszelkie ofiary na budowę dachu. Jednocześnie informujemy, że od 22 października rozpoczął się remont generalny organów w naszej świątyni. Remont będzie trwał do końca września 2021 roku.

 

  1. Dnia 7 listopada 2020 roku w Ełku zmarł nasz Współbrat: świętej pamięci Ksiądz Józef Kącki. Ksiądz Józef odszedł do Pana w 101 roku życia, w 81 roku po złożeniu ślubów zakonnych i w 76 roku kapłaństwa. Program uroczystości pogrzebowych wywieszony jest w przedsionkach kościoła.

 

  1. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: + Jadwigę Czarniecką, + Mirosława Rogowskiego, + Jana Borodziuka, + Wandę Cylwik, + Reginę Klimaszewską i + Janinę Kowalewską. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221