OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 kwietnia 2022 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej rodzinie parafialnej rekolekcjonistę: ks. Piotra Walczaka CRL. Zawierzamy księdza Piotra i nasze rekolekcje Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zakończenie rekolekcji w środę. Taca zbierana w środę będzie przeznaczona jako podziękowanie księdzu rekolekcjoniście. Dziś nauki na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek, wtorek i środę o godz.6.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej.
  2. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.00
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci w piątek o godz.16.30, dla dorosłych w piątek o godz.17.30.
  4. We wtorek w ramach rekolekcji parafialnych zapraszamy rodziców dzieci I – komunijnych na godz.18.00, po Mszy Świętej krótkie spotkanie z rodzicami.
  5. Egzamin dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w czwartek 7 kwietnia o godzinie 18.30 w salach parafialnych.
  6. W piątek, 8 kwietnia o godz. 19.00 rozpocznie się na placu Jana Pawła II nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Ełku. Droga Krzyżowa zakończy się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia.  Nasza parafia niesie krzyż od stacji III.
  7. Za tydzień Niedziela Meki Pańskiej- Niedziela Palmowa z poświęceniem palm na każdej Mszy Świętej. Konkurs palm po Mszy Świętej o godz.11.30. W konkursie wezmą udział tylko palmy zrobione własnoręcznie.
  8. W Niedzielę Palmową zapraszamy na koncert, na godz. 19.00, podczas którego zostaną wykonane „Stabat Mater” Giovanni Battista Pergolesiego i „Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu” Josepha Haydna. Wykonawcami koncertu będą Małgorzata Trojanowska, Aneta Łukaszewicz i Zespół Instrumentów Dawnych. Podczas koncertu będzie można nabyć płyty nagrane przez wykonawców koncertu. Dochód będzie przeznaczony  na rzecz uchodźców z Ukrainy. Koncert będzie transmitowany przez Radio Białystok.
  9. W zakrystii i kancelarii parafialnej zapisujemy chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą na święta. Nie dotyczy to chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki. Chorych odwiedzimy w wielki Poniedziałek – 11 kwietnia od godz.8.00.
  10. Dary żywnościowe dla uchodźców z Ukrainy można składać do kosza przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego.
  11. W przedsionku kościoła można nabyć świąteczny numer Martyri.
  12. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Elżbietę Lenczewską, + Helenę Karwowską. Polecajmy Ich i bliskich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na czas naszych rekolekcji i na nowy tydzień. Pozdrawiamy  chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o naszej modlitwie.