OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 grudnia 2023 r. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Dziś ostatni dzień roku 2023, uroczyste nieszpory o godz.17.15.
  2. Jutro 1 stycznia 2024 r., Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o pokój. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.
  3. W sobotę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Taca będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 13.00 z Placu Jana Pawła II i przejdzie ulicami naszego miasta  do parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
  4. W Uroczystość Trzech Króli zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z Chórem Kontrapunkt o godz. 19.00.
  5. Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i liturgiczne zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
  6. Od wtorku w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy Świętych na marzec i kwiecień 2024 roku.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzin chorych od godz.8.00. Msza Święta dla dzieci o godz.18.00. Z racji Uroczystości Trzech Króli nie będzie nabożeństwa pierwszej soboty.
  8. Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczynamy w dni powszednie  od godz.15.00, a w sobotę od godz.14.00. Plan wizyty duszpasterskiej  udostępniony jest w przedsionkach kościoła i na stronie internetowej parafii.  W czasie trwania kolędy, kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.30. Podczas kolędy chodzą też ministranci, ofiary składane dla ministrantów będą przeznaczone na cele ministranckie.
  9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne .
  10. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Józefa Kuklińskiego, + Longinę Bujło, oraz + Edwarda Kuźmin. Powierzajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały Nowy Rok. Pozdrawiamy chorych, starszych i samotnych zapewniając ich  o naszej modlitwie.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221