OGŁOSZENIA PARAFIALNE – BOŻE NARODZENIE – 25 grudnia 2023r.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia  składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Nowonarodzony Jezus  obdarzy wszystkich miłością, pokojem i nadzieją. Niech obdarzy dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami w dążeniu do świętości.  Życzeniami i darem modlitwy otaczamy Papieża Franciszka, naszych Biskupów Jerzego i Dariusza, Kapłanów i Siostry Zakonne.

O przyjęcie życzeń prosimy wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół, oraz Dobrodziejów naszej Parafii i Domu Zakonnego. Modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, chorych, samotnych, starszych i wszystkich, którzy te święta spędzają daleko od rodzinnego domu.

Dziękujemy za wsparcie modlitewne i za pomoc finansową. Dziękujemy za choinki i tym, którzy budowali szopkę i stroili kościół. Dziękujemy Panu Organiście Tomaszowi oraz Chórowi Parafialnemu. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzenia nadesłane na adres naszej parafii i domu zakonnego. Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

 

  1. Jutro  drugi dzień świąt i święto św. Szczepana. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

 

  1. W środę , święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek święto św. Młodzianków męczenników. W tym dniu zapraszamy na Marsz Milczenia w obronie życia i rodziny. Nabożeństwo rozpocznie się w naszym kościele o godz.17.15. Następnie w milczeniu przejdziemy do katedry św. Wojciecha, gdzie o godz.18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta.

 

  1. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ostatni dzień roku 2023. Uroczyste nieszpory o godz.17.15. Zapraszamy do dziękczynienia za cały rok.

 

  1. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od środy 27 grudnia. Kolęda w dni powszednie od godz.15.00, a w sobotę od godz.14.00. Plan kolędy na pierwszy tydzień udostępniona jest w przedsionkach kościoła i na stronie internetowej parafii. Na czas trwania kolędy, kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku od 8.00 do 9.30. Podczas kolędy będą chodzili też ministranci, ofiary składane dla ministrantów będą przeznaczone na cele ministranckie.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary.

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia i obfitości wszelkich łask na czas Świąt Bożego Narodzenia. Prośmy Boga, aby pobłogosławił wszystkich chorych, samotnych i tych, którzy będą musieli spędzić te Święta  z daleka od rodziny i swoich najbliższych. 

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221