OGŁOSZENIA PARAFIALNE  I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021

 1. Dziś I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Adwent to radosny czas oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa i przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Dziś po wieczornej Mszy Świętej o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.
 3. We wtorek 30 listopada – święto Świętego Andrzeja Apostoła. Dzień imienin ks. proboszcza Andrzeja Oleksego CRL. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz.18.00. W związku z chorobą ks. Proboszcza i nieobecnością na sprawowanej w Jego intencji Eucharystii, zapraszamy do wspólnej modlitwy o powrót do zdrowia ks. Andrzeja.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00, o godz.16.30 Msza Święta dla dzieci. W sobotę o godz.11.15 nabożeństwo pierwszej soboty.
 5. Jutro rozpoczynamy Roraty, które będą się odbywać poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy całe rodziny. Zachęcamy do przyjścia z lampionami.
 6. Za tydzień, w niedzielę 5 grudnia, poświęcenie i nałożenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych na Mszy Świętej o godz.11.30. Prosimy, aby wszystkie dzieci były z rodzicami lub opiekunami.
 7. W następną niedzielę XX Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie, po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 12 grudnia i potrwają do wtorku włącznie. W niedzielę nauki na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i wtorek o godz. 6.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Msza Święta z nauką dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Już dziś planujmy czas dla siebie i dla rodziny, abyśmy mogli uczestniczyć w rekolekcjach.
 9. Jak co roku włączamy się w ogólnopolską akcję „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece wigilijne w cenie 15 zł można nabyć w przedsionku kościoła. Do nabycia jest także miesięcznik ” Martyria” . W przedsionku kościoła i w kancelarii można również nabyć kalendarz parafialny na rok 2022, jako cegiełkę na cele remontowe naszej świątyni. Cena kalendarza 22 zł.
 10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne na remont organów.
 11. Z naszej rodziny parafialnej pan Bóg powołał do wieczności + Witolda Aleszczyka, + Romualda Szczęsnego, + Jarosława Mażewskiego, + Marka Wszeborowskiego, + Czesława Kulesza, + Welonię Strakowską, + Halinę Konopka, Andrzeja Olszewskiego, + Danutę Doliwa. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dobre przeżycie Adwentu. Pozdrawiamy chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o naszej modlitwie.     

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221