OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 KWIETNIA 2022

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godzinie 15.00. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś ostatnia Niedziela miesiąca – zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz.19.00. Dziś 10 minut przed każdą Mszą święta są czytane urywki z Dzienniczka Siostry Faustyny.
  2. Dziś także odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach. Uroczysta Msza Święta i diecezjalna pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. wraz z rodzinami o godz.15.00.
  3. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski. Uroczyste Nieszpory o godz.17.00 w naszym kościele, następnie procesja i Msza Święta w katedrze ełckiej.
  4. W czwartek, 28 kwietnia o godz.18.00, młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź bierzmowanych, świadków i rodziców w środę o godz. 16.30.
  5. W środy i piątki o godz.16.30 odbywają się próby przed I Komunią Świętą. Obecność obowiązkowa.
  6. Za tydzień, w niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie odprawiane o godz.17.30. W niedzielę i święta połączone z procesją wokół świątyni.
  7. W przyszłą niedzielę, rozpocznie się XIV Tydzień Biblijny. Niedziela Biblijna jest Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego.
  8. 19 marca 2021 roku, w Uroczystość św. Józefa, Ksiądz Biskup Ordynariusz erygował w Diecezji Ełckiej Bractwo św. Józefa. Bractwo jest wspólnotą modlitewno – apostolską gromadzącą mężczyzn, którzy przez modlitwę, dobry przykład, świadectwo wiary oraz uświęcanie siebie i swoich rodzin, realizują powołanie, którym Pan Bóg ich obdarzył. Mężczyzn, którzy chcą należeć do tego Bractwa zapraszamy na spotkanie w środę, 27 kwietnia na godz.19.00 do sali parafialnej.
  9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby naszej parafii.
  10. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: + Helena Bućko, + Barbara Pawluczyk i + Benedykt Piekarczyk i + Elżbieta Rachocka. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask na nowy tydzień. Pozdrawiamy  chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o naszej modlitwie. Niech Boże Miłosierdzie napełni Wasze serca i serca Waszych bliskich.