OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu GAUDETE – 12 grudnia 2021r

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie księdza Jarosława Klimczyka CRL, który poprowadzi rekolekcje. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji ks. Jarosława i rekolekcji. Taca na zakończenie rekolekcji we wtorek to wyraz naszej wdzięczności za wygłoszone rekolekcje. Dzisiaj nauki na każdej Mszy Świętej, w poniedziałek i wtorek o godz.6.30, 10.00, 12.00, 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz.16.30. W te dni rekolekcji po Mszach Świętych o 16.30 i 18.00 będą wydawane książeczki I komunijne dla dzieci klas III . Prosimy rodziców o odbiór książeczek.

1. Czas rekolekcji to również czas spowiedzi. Zachęcamy aby przystąpić do sakramentu pokuty w poniedziałek i wtorek. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na późniejszy czas.

1. W przedsionku kościoła ,wolontariusze szkolnego Koła Caritas ze Szkoły podstawowej nr 4, sprzedają własnoręcznie wykonane pierniki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc dla chorego z powodu udaru, 12 letniego Sebastiana, naszego parafianina i ucznia szkoły podstawowej nr 4.

1. Roraty w naszym kościele, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy całe rodziny. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.

1. Za Tydzień, w niedzielę, 19 grudnia o godz.19.00 zapraszamy na koncert ” Medytacje Adwentowe” w wykonaniu Chóru Kontrapunkt i zespołu Cantabile. Podczas tego koncertu po raz pierwszy po remoncie zabrzmią nasze organy. Zapraszamy serdecznie.

1. W kancelarii lub zakrystii prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi i Komunii Świętej na Święta Bożego Narodzenia. Nie dotyczy to chorych, do których uczęszczamy w pierwszy piątek. Chorych odwiedzimy we wtorek, 21 grudnia, od godz.8.00.

1. Jak co roku włączamy się w ogólnopolską akcję” Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece wigilijne w cenie 15 zł do nabycia w przedsionku kościoła. W przedsionku kościoła i w kancelarii można również nabyć kalendarz parafialny na rok 2022, jako cegiełkę na cele remontowe naszej świątyni. Cena kalendarza 22 zł i świąteczny numer Martyrii.

1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na tacę i za ofiary indywidualne .

1. Z naszej rodziny parafialnej pan Bóg powołał do wieczności + Leoncjusza Łukaszuka, + Ewę Wośkowiak, + Józefa Kurzynowskiego i + Bożenę Topczyłko. Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, światła Ducha Świętego na owocne przeżywanie rekolekcji i nieustannej opieki Matki Najświętszej. Pozdrawiamy chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o naszej modlitwie.