OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA    20 lutego 2022 r.

1. W poniedziałek 21 lutego o godz.18.30 w kaplicy nad salkami odbędzie się spotkanie synodalne dla członków Żywego Różańca, Domowego Kościoła, III Zakonu Franciszkanów, Chóru parafialnego, Rodzin Nazareńskich, Kręgu Biblijnego i chętnych parafian.
  2. We wtorek 22 lutego Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny nawiedzając Katedrę św. Wojciecha w Ełku, pobożnie odmawiając modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  3. Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski odbędzie się 26 lutego w kościele Św. Rafała Kalinowskiego w Ełku  o godz. 21.00. Modlitewny zryw będzie odbywał się jednocześnie w różnych miejscach Polski oraz poza granicami naszej ojczyzny. Szczegóły na plakacie w przedsionku. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  4. W sobotę, 26 lutego o godz.19.00 zapraszamy do Ełckiego Centrum Kultury za Koncert charytatywny ” ROCK DLA SEBASTIANA”. Wystąpią Schola Dziecięca naszej parafii i zespół ETAR. Podczas koncertu ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Sebastiana Maciorowskiego – 12-letniego ełczanina, ucznia Szkoły Podstawowej nr 4, który w marcu zeszłego roku doznał udaru mózgu i zapadł w śpiączkę na kilka tygodni. Stracił wzrok i zdolność poruszania się, a obecnie przebywa w klinice „Budzik” w Warszawie.
  5. Zapraszamy na Różaniec Publiczny o obronę życia dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej.
  6. W dniach 4,5,6 marca w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę uczestników w Kancelarii Parafialnej.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę i ofiary indywidualne na potrzeby naszej Parafii.
  8. Z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Stefana Staniszewskiego,
    + Henrykę Czopek. 17 lutego, odeszła do Domu Ojca + Siostra Faustyna Wiśniewska OSB, Benedyktynka Misjonarka. + Siostra Faustyna pracowała w naszej parafii jako zakrystianka. Polecajmy + Siostrę i  zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Pozdrawiamy chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o naszej modlitwie.