OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 lipca 2023r.

  1. W sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu. Prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym i o trzeźwość naszego narodu.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Ligouriego i Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. Za tydzień w niedzielę, Święto Przemienienia Pańskiego.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszej soboty o godz.11.15.

 

  1. Konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę 5 sierpnia  o godz.17.00 w sali parafialnej.

 

  1. Na stoliku za ławkami znajdują się kartki z zaznaczonymi godzinami, na których nie ma żadnej osoby wpisanej na adorację Najświętszego Sakramentu. Zwracamy się z gorąca prośbą do tych parafian, którzy jeszcze się nie wpisali aby troszcząc się o życie duchowe podjęli adoracje i wpisali się na brakujące godziny. Bardzo Serdecznie dziękujemy za podjęcie tej decyzji.

 

  1. Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Warszawy 6 sierpnia. Zapraszamy do pielgrzymowania w grupie kanonickiej błękitno – czerwono – błękitnej. Informacje i zapisy u ks. Macieja.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidualne na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Janusza Żebrowskiego. Polecajmy  jego i wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Naszym Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy dobrego zdrowia, Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask na nowy tydzień. Odpoczywającym na urlopach     i wakacjach życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku. Chorych, starszych i samotnych polecamy opiece Matki Bożej.     

 

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221