Fundusze Europejskie Podniesienie atrakcyjności turystycznej Ełku poprzez prace konserwacyjne w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 WRZEŚNIA 2023

  1. W czwartek, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

  1. Osoby pragnące rozważać Pismo Święte, zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w poniedziałki po wieczornej Mszy Świętej.

 

  1. Spotkania Krucjaty Eucharystycznej będą odbywać się w czwartki o godz.16.30 Wszystkie chętne dzieci zapraszamy w najbliższy czwartek do sali parafialnej.

 

  1. Prosimy rodziców dzieci klas III, aby otrzymane deklaracje oddali wypełnione w kancelarii parafialnej do końca września. Pierwsze spotkanie w sprawie przygotowania dzieci do pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 21 września o godz.18.30 w kościele.

 

  1. Siostry Benedyktynki Misjonarki, informują ze w Ełku istnieje grupa formacyjna „Benedictus” dla kobiet. Siostry podejmują ciekawe tematy dotyczące codziennego życia kobiety chrześcijanki we współczesnym świecie. Spotkania odbywają się w domu zakonnym przy ul. Kilińskiego 2 w Ełku, raz w miesiącu i trwają około 2 godzin. W programie jest przewidziany udział w nieszporach, adoracji, rozważaniu biblijnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 września  o godz.18.00.

 

  1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje Mszy Świętych na październik, listopad i grudzień 2023 roku. Przyjmujemy również  na wypominki i Mszę świętą składkową za zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę i ofiary indywidualne na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: + Stanisława Bielskiego + Leszka Nartowicz + Jerzego Połuszejko i + Annę Citko . Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz   im dać Panie…

 

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom oraz Siostrze Savii z okazji 25 lat pracy w naszej parafii życzymy, zdrowia,  Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Pozdrawiamy chorych, starszych i samotnych, zapewniając ich o naszej modlitwie.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221