OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 października 2021

 1. Dziś XXI Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem ” Nie lękacie się”. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiary do puszek na fundusz stypendialny ” Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Zapraszamy do udziału w kiermaszu na rzecz Domu Dziecka w Kenii, który organizują Siostry Benedyktynki Misjonarki. Za 5 zł losujemy ciekawą pamiątkę i w ten sposób pomagamy sierocym dzieciom w Kenii.
 3. Przeżywamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.30. We wtorki i czwartki, różaniec prowadzą dzieci. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy różańcowej w domach.
 4. W czwartek, 14 października Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Msza Święta w intencji wszystkich Nauczycieli i Katechetów o godz.18.00.
 5. 15 października jest Dniem Dziecka Utraconego. Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili dziecko w piątek o godz.18.00. Msza św. W katedrze połączona z pochówkiem dzieci utraconych 14 października o godz. 15.30.
 6. W piątek, 15 października zapraszamy na Sympozjum Historyczne ” Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński – Symbol wiary i Patriotyzmu. Sympozjum rozpocznie się Mszą Świętą pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura o godz.10.00 w naszym kościele, po Mszy wykłady w Ełckim Centrum Kultury. Szczegóły na plakacie.
 7. W sobotę, 16 października 43 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 8. W naszej diecezji powstała idea modlitwy w intencji powołań. Modlitwa ta będzie trwała we wszystkich parafiach diecezji przez cały rok, przez cztery dni w każdej parafii. Nasza Parafia będzie się modlić w tym miesiącu od 10 do 13 października. Modlitwy będą w kościele podczas Mszy św. i podczas różańca świętego. Prosimy też o modlitwę indywidualną.
 9. Narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, informujemy iż w parafii Świętego Jana Pawła II w Ełku od 15 do 17 października organizowany jest kurs przedmałżeński. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 10. Za tydzień, w  niedzielę 17 października , na Mszy świętej o godz.8.30 rozpoczną się rekolekcje dla Żywego Różańca. Nauki do wtorku włącznie o godz.18.00.
 11. W kancelarii przyjmujemy na wypominki miesięczne i na Mszę Świętą składkową za zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami.
 12. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na remont organów. Zgodnie z zapowiedzią taca na remont organów będzie w następną niedzielę.

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej. Pozdrawiamy chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o naszej modlitwie.

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221