OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 października 2021

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła Własnego. Modlimy się za tych, którzy napełniają ten kościół swoją modlitwą i wspierają go materialnie. Dzisiaj Wieczór Uwielbienia o godz.19.00.
 2. Dziś oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny w przedsionku kościoła kleryk naszego seminarium zakonnego będzie zapisywał wypominki jednorazowe. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium. Składamy za nie serdeczne Bóg zapłać. Wypominki te będą odczytane 1 i 2 listopada o godz. 17.30.
 3. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na cmentarzu przy kaplicy Msza św. o godz. 11.00, za Murbetem Msza św. o godz. 10, w Bartoszach modlitwy z procesją o godz. 10. 00.
 4. We wtorek- 2 listopada- liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz.6.30, 12.00 i 18.00. Na każdej Mszy Świętej będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach i w Mszy Świętej składkowej. O godz.10.00. Msza Święta na cmentarzu w naszej kaplicy zakonnej.
 5. Odpusty zupełne związane z nawiedzeniem cmentarza możemy uzyskać 8 razy w listopadzie w wybrane przez siebie dni pod zwykłymi warunkami tj. nawiedzenie cmentarza z modlitwą za zmarłych, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Osoby chore lub będące na kwarantannie mogą uzyskiwać odpusty modląc się w domu i łącząc się duchowo z odwiedzającymi cmentarze.
 6. W środę 3 listopada na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie Duszpasterską Radę Parafialną, opiekunów grup parafialnych, szafarzy, katechetów, przedstawicieli młodzieży. Spotkanie będzie w kaplicy nad salkami i będzie dotyczyło Synodu Biskupów. Bardzo prosimy o obecność.
 7. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na comiesięczne spotkanie 4 listopada na godz. 18.30. Spotkanie będzie w kościele.
 8. Intencje mszalne na styczeń i luty 2022 roku, będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej od 3 listopada.
 9. Wypominki miesięczne w naszym kościele rozpoczniemy od środy, 3 listopada o godz. 17.20. Wypominki będą odczytywane od poniedziałku do soboty. Codziennie przez cały listopad o godz. 6.30 w dni powszednie i o 7.00 w niedziele, będzie odprawiana Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00, Msza Święta dla dzieci o godz.16.30. W sobotę o godz.11.15 nabożeństwo pierwszej soboty.
 11. Konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę, 6 listopada o godz.17.00 w sali parafialnej.
 12. W środę od godz. 14 – 16 będzie wydawana żywność osobom mające skierowanie z MOPsu.
 13. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na tacę i za ofiary indywidualne na remont organów.
 14. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Czesława Zawadzkiego, + Stanisławę Smolańczuk.  Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

 

Wszystkim naszym  Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Pozdrawiamy chorych, starszych i samotnych zapewniając ich o naszej modlitwie.      

Parafia Rzymskokatolicka
Najświętszego Serca Jezusowego
19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 2
NIP 848-137-53-14 REGON 040106262
Nr konta bankowego:
47 1020 4724 0000 3202 0027 1221